Class of 2019 Commitments

757:
Tajae Pollard (Bayside) – St. Andrew’s
Devin Chambliss (King’s Fork) – Alabama State
Mark Hill (Maury) – Chowan
Quijoun Gordon (Nansemond River) – Old Dominion PWO
Noah Spencer (Green Run) – Old Dominion PWO
Darius Price (Heritage) – Virginia State
Deominque Brooks (Indian River) – Norfolk State
Elijah Washington (Lafayette) – Hampton
Qua’shaun Jackson (King’s Fork) – Newport News Apprentice
Tashaun Banks (Heritage) – Newport News Apprentice
Tyler Lacy (Atlantic Shores) – Newport News Apprentice
Anthony Myers (Tallwood) – Newport News Apprentice
Joshua Lucas (Tallwood) – Newport News Apprentice
Kenny Etheridge (Oscar Smith) – CNU
Rodney Jones (Oscar Smith) – Virginia State
Isaiah Mayes (Oscar Smith) – Virginia State
T.J. Tucker (Oscar Smith) – Virginia State
Deondre Davis (Oscar Smith) – Virginia State
Aaron Acevedo (Oscar Smith) – Randolph Macon
Elijah Alston (Oscar Smith) – Marshall
Austin Benoit (Oscar Smith) – Charleston
Tavion Copeland (Lake Taylor) – UNC Pembroke
Corey Holloway (Lake Taylor) – Shepherd
Javon Harvey (Lake Taylor) – Old Dominion
Tavion Land (Ocean Lakes) – Liberty
Isaiah Williams (Landstown) – CNU
Giovanni Ramirez (Landstown) – Elizabeth City State
Bryan Pedersen (Landstown) – CNU
Tyree Palmer (Wilson) – Newport News Apprentice
Malik White (Wilson) – Newport News Apprentice
Leno Lester (Cox) – Glenville State
Odession Burks (Cox) – Shenandoah
Demetri Matenopolous (Cox) – Shenandoah
Jeremy Hershlow (Cox) – Bridgewater
Andre Hawkins (Bishop Sullivan) – Alderson Broaddus
Noah Anderson (Bishop Sullivan) – LIU Post
Jalen Jennings (Landstown) – Virginia State
Eli Snowden (Ocean Lakes) – Eastern Kentucky
Anthony Wallace (Phobus) – Newport News Apprentice
Elijah Mitchell (Phoebus) – Charleston
Devonte Yates (Bethel) – St. Andrew’s
Latrelle Smith (Phoebus) – William & Mary
Barry Hargraves (Phoebus) – Delaware State
Cullen Lyons (Cox) – Hampden-Sydney College
Josiah Hill (Bethel) – Newport News Apprentice
Tylique Ray (Warwick) – Virginia State
Joe Burris (Kellam) – Ferrum
Jonathan Melvin (Kecougthan) – Penn
Jordan Hardrick (Woodside) – St. Augustine’s
Ty Powell (Tabb) – Washington & Lee
Noah Holmes (Warhill) – Richmond
Jackson Morgan (Cox) – USMMA
Tayeon Woods (BTW) – Charleston
Daquan Felton (Churchland) – Norfolk State
Elijah Alston (Oscar Smith) – Marshall
Kenan Luchun (Landstown) – Sacred Heart
Taurus Jones (Norcom) – JMU
Casaan Dixon (Norcom) – Howard
Deondre Davis (Oscar Smith) – Virginia State
Kenny Etheridge (Oscar Smith) – CNU
Drelyn Ford (Franklin) – Wake
Fletcher Whalen (Warhill) – Brown
Adarious Jones (Bishop Sullivan) – Texas A&M
Tayvion Robinson (Cox) – Virginia Tech
Sheridan Jones (Maury) – Clemson

NOVA:
Logan Trieber (Massaponax) – The Citadel
Aaron Johnson (Fredricksburg Christian) – UVA-Wise
Matt Lowry (Eastern View) – Fairmont State
Terry Sadler (Spotsylvania) – Alderson Broaddus
Arrington Moore (Patriot) – Frostburg State
Anthony Smoot (Osbourn Park) – West Liberty
Reilly Pettit (Osbourn Park) – Frostburg State
Isaac Owusu (Osbourn Park) – Coastal Carolina
Luke Nitkowski (Osbourn Park) – CNU
Chris Martin (Osbourn Park) – Bridgewater
Emonte Vaught (C.D. Hylton) – Shepherd
Josh Hunt (C.D. Hylton) – CNU
Joel Cassidy (C.D. Hylton) – Wingate
Dexter Carr (Colonial Forge) – Morgan State
Zack Clark (Battlefield) – Ferrum
Frank Moret (Battlefield) – Shepherd
Sage Beuchert-Irvine (South Lakes) – Norfolk State
Evan Schickel (Massaponax) – The Citadel
Alex Buschow (Wakefield) – Brevard College
Antwaun Johnson (Fredericksburg Christian) – CNU
Jayden Lenore (Hayfield) – Clarion
Rayjuon Pringle (Hayfield) – Villanova
Nigel Okunubi (Hayfield) – Clarion
Darrian Brokenburr (Colgan) – Howard
Justin Kapp (Colgan) – Fairmont State
Zakk Davis (James Monroe) – Muhlenberg
Tyler Johnson (South County) – Tufts
Devon Lynch (Lee) – Shepherd
Chris Quiroga (Justice) – Davidson
Elijah Jefferies (Justice) – Ashland
Jack Esquivel (Bishop Ireton) – Merrimack
Alex Solano (Broad Run) – Fairmont State
Jeremiah Jones (North Stafford) – Morgan State
Bramon Lane (North Stafford) – UVA-Wise
Jonathan Kim (Massaponax) – North Carolina PWO
Max Wysocki (Madison) – Oregon PWO
John Finney (Madison) – James Madison
Jaden Snead (Herndon) – CNU
Justin Allen (Tuscarora) – Elon
Will Moore (Tuscarora) – Frostburg State
Jacob Haynie (Robinson) – Shepherd
Collin Vaughn (Stafford) – Livingstone
Sean Allen (Stafford) – UVA-Wise
Presley Egbers (Centreville) – Randolph-Macon
Josh Sarratt (Colonial Forge) – VMI
Tre-Shaun Parham (Woodbridge) – Frostburg State
Tavon Matthews (Woodbridge) – East Tennessee State
Payton Hunter (Stone Bridge) – WV State
Joshua Hayes (Freedom-PW) – Shepherd
Jordan Leach (Freedom-PW) – Fairmont State
Ben Dizon (Lake Braddock) – CNU
Jack Caussin (West Springfield) – VMI
Nick Mazza (Sherando) – CNU
Will Hall (Sherando) – Frostburg State
Jojo Doleman (Sherando) – Marshall
Jordan Houston (Flint Hill) – NC State
Graham Walker (Woodgrove) – Frostburg State
Justin Allen (Tuscarora) – Elon
Jeremiah Jones (North Stafford) – Morgan State
Josh Fuga (Freedom-PW) Virginia Tech
Ronnie Altman (Lake Braddock) – Air Force
Skyler Davis (Mount Vernon) – Morgan State
Dean Ferguson (Potomac Falls) – Virginia Tech
Ben Castellano (Woodgrove) – Richmond
Gio Seigler (Heritage-Leesburg) – Richmond
Miles Thompson (Flint Hill) – Penn
Dakwandre Marshall (Falls Church) – Morgan State
Jonathan Mulatu (Lee) – Villanova
Chase McGowan (North Stafford) – Delaware
Antonio White (Osbourn) – Elon
Ryan Coll (Battlefield) – Richmond
Teagan McDonald (Massaponax) – ODU
Jalen Howard (Woodbridge) – Villanova
Donavan Beaver (Massaponax) – West Virginia
Christophe Atkinson (Tuscarora) – Ohio U.
Justin Duenkel (Flint Hill) – UVA (PWO)
Chayce Chalmers (Stonewall Jackson) – UVA
Joshua Burdsall (Forest Park) – ODU
Taylor Morin (Westfield) – Wake Forest
Josh Ahern (Lake Braddock) – UVA
Devyn Ford (North Stafford) – Penn State
Salim Turner-Muhammad (Episcopal) – Stanford
Nick Mell (Stone Bridge) – Army
Litchfield Ajavon (Episcopal) – Notre Dame
Taylor Harris (Woodbridge) – ECU

804:
Hunter Spence (Colonial Heights) – Hampden-Sydney College
JJ McNeill (Washington and Lee) – UVA-Wise
Jermaine Boone (Varina) – Charleston
Christian Jackson (Cumberland) – Virginia Union
Malique Hughes (Highland Springs) – Shenandoah
Taion Clanton (Highland Springs) – Shenandoah
Zyquis Triplett (Highland Springs) – Shenandoah
Jason Jones (Highland Springs) – Chowan
Shaquez Cosby (Highland Springs) – Chowan
Shy’re McKeiver (Highland Springs) – Virginia State
Dwakee Tyler (Highland Springs) – Lincoln University
Ahman Foster-Powell (Highland Springs) – Lincoln University
Jai’veon Smalls (Highland Springs) – UNC-Pembroke
Stone Snyder (Matoaca) – VMI
Tre Clark (Manchester) – Liberty
Christian White (Highland Springs) – Howard
Dvonte Waller (Highland Springs) – Virginia State
Pat Taylor (Douglas Freeman) – UVA-Wise
Luke Freudenthal (Blessed Sacrament) – Elon
Mark Carter (Louisa) – UVA-Wise
Anthony Gary (Manchester) – Norfolk State
Tremayne Talbert (Highland Springs) – Norfolk State
Devyn Coles (Highland Springs) – Norfolk State
Tate Newman (Prince George) – Newport News Apprentice
Hunter Klein (Midlothian) – William & Mary
Gage Luck (Matoaca) – Hampden-Sydney College
Demonte Wynne (Matoaca) – Bute College
Rick D’Abreu (Thomas Dale) – East Carolina
Jonathan Coleman (Matoaca) – East Carolina
Immanuel Hickman (Matoaca) – East Carolina
Demarkus Dancey (L.C. Bird) – UVA-Wise
Aaron Bowers (Lee-Davis) – CNU
K’ymon Pope (Dinwiddie) – Virginia State
Xavier Addison (Matoaca) – Virginia State
Justin Meade (J.R. Tucker) – UVA-Wise
Mykael Anderson (L.C. Bird) – UVA-Wise
Tristan Mann (Monacan) – VMI
Ali Jennings (Highland Springs) – WVU
Rayquan Smith (Highland Springs) – Norfolk State
Khalil Finger (Henrico) – VMI
Ayinde Budd (Collegiate) – Delaware
Brendon Clark (Manchester) – Notre Dame
Dean Powell (New Kent) – ODU
Isaac Abel (Atlee) – ODU
Kevin Dameron (Essex) – ODU
Will Pritchard (Manchester) – Virginia Tech
Tanner Addams (Monacan) – Army
DeAndre Tobias (Benedictine) – Army
Jaden Payoute (L.C. Bird) – Virginia Tech
Hakeem Beamon (L.C. Bird) – Penn State
C.J. Jackson (Hermitage) – James Madison
Brandon Smith (Louisa) – Penn State
Jalon Jones (Henrico) – Florida
Jahad Carter (Henrico) – Virginia Tech
Alston Robinson (Manchester) – ODU

Others:
Avery Close (Salem) – Richmond
Elonte Jones (Brookville) – ODU
Brandon Ruff (Liberty-Bedford) – ODU
Kyle Bilodeau (Woodberry Forest) – Purdue
Jesse Hanson (Lord Botetourt) – Virginia Tech
Tiquest Terry (Blacksburg) – UVA

Class of 2020
Ethan West (Cosby) – North Carolina
Mitch Griffis (Broad Run) – Wake Forest